Strona: NDG Linux 1 & 2 / Akademia Cisco

2017-07-18
, red.  Mikołaj Pieprzyk

Informacje ogólne

Program nauczania NDG Linux, opracowany przez NDG, partnera Networking Academy, to seria 2 kursów dla aspirujących administratorów systemu Linux.

Uczestnicy osiągną biegłość w wykonywaniu zadań konserwacyjnych przy użyciu wiersza poleceń, instalowaniu i konfigurowaniu komputerów z systemem Linux oraz konfigurowaniu podstawowych sieci przy użyciu maszyn wirtualnych z zainstalowanym systemem Linux.

Przygotowanie do kariery

Program nauczania NDG Linux przygotowuje uczestników do pracy
na stanowiskach związanych z przetwarzaniem danych w chmurze, cyberbezpieczeństwem, systemami informatycznymi, sieciami, programowaniem, opracowywaniem oprogramowania, danymi Big Data itp.

Program przygotowuje do zdobycia dwóch certyfikatów: LPIC-1 instytutu Linux Professional Institute (LPI) oraz CompTIA Linux+ instytutu LPI.

Komponenty dydaktyczne

• 2-semestralne kursy: NDG Linux I, NDG Linux II
  • Bardziej rygorystyczne niż kurs Linux Essentials
  • Wbudowana maszyna wirtualna pozwalająca eksperymentować z poleceniami działającymi w systemie Linux